Większość z nas zabiegi mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej kojarzy z odsysaniem tłuszczu wykonywanym na stole chirurgicznym. Rzeczywiście, tak wygląda klasyczny zabieg liposukcji, wykonywany jest w znieczuleniu (miejscowym lub ogólnym) i wiąże się z dość długą rekonwalescencją. Jak przy każdym zabiegu operacyjnym, jest możliwe wystąpienie szeregu powikłań.

Alternatywą dla klasycznego zabiegu odsysania tłuszczu jest liposukcja kawitacyjna, nazywana również liposukcją ultradźwiękową. Jest to nowoczesna metoda walki z nadmierną tkanką tłuszczową i cellulitem. Wykorzystuje mechanizm ultradźwiękowej kawitacji – zjawiska powodującego trwały rozkładu komórek tłuszczowych i przekształcenia ich w wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Co dzieje się z tłuszczem po jego rozkładzie? Transportowany jest przez układ krwionośny i limfatyczny do wątroby, gdzie podlega przemianom dokładnie tak jak tłuszcz pokarmowy, a następnie jego metabolity są wydalane.

Drugim rodzajem zabiegu jest lipolaser RF, wykorzystujący działanie lasera diodowego. Emituje światło o długości 650nm (tak zwany „zimny laser”), które przenika w głębokie warstwy skóry i działa na komórki tłuszczowe powodując zmniejszenie ich zawartości i objętości. Można porównać to do procesu „wysuszania” winogron i powstawania z nich rodzynek. Co ważne, lipolaser działa jedynie na komórki tłuszczowe, dlatego też nie narusza komórek krwionośnych czy limfatycznych.

Najlepsze efekty daje połączenie obu tych zabiegów. W Nutri-Med. Estetica oferujemy pakiety łączone, jest również możliwość wykonania obu zabiegów przy jednym spotkaniu.

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się powtórzenie zabiegów co najmniej pięciokrotnie. Zabiegi można wykonywać do dwóch razy w tygodniu (z co najmniej dwudniową przerwą). Efekty zabiegów są widoczne po około 3-4 tygodniach – tyle czasu potrzebuje organizm na wydalenie „rozbitego” podczas badania tłuszczu i odnowy włókien kolagenowych. Zaleca się, aby w tym czasie pić spore ilości wody – co najmniej 2 litry dziennie oraz zadbać o właściwą dietę.

Liposukcja kawitacyjna oraz lipolaser RF przynoszą szereg korzyści, a przede wszystkim:

  • wyraźna redukcja złogów tłuszczowych,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
  • wymodelowanie sylwetki,
  • eliminacja cellulitu,
  • pobudzenie krążenia,
  • pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny.

Dodatkowo, przez wzrost temperatury w tkankach, metabolizm organizmu przyspiesza.

Zarówno liposukcja kawitacyjna jak i lipolaser RF są zabiegami nieinwazyjnymi, bezbolesnymi, a ich forma przypomina badanie USG. Zabiegi wykonuje się na wybrane partie ciała – brzuch, uda, pośladki lub ramiona.

Zabiegi dla ciała spragnionego bycia elastycznym, jędrnym, smukłym. Pomożemy Ci osiągnąć postawione sobie cele.

Godziny otwarcia

  • Pon. - Pt. 08:00 - 19:00
  • Sob. 09:00 - 13:00
Skontaktuj się